Starte markedshage i nord?

NIBIO og Kompetansenettverk lokalmat planlegger et nybegynnerkurs for de som ønsker å komme i gang med grønnsaksproduksjon for salg. Vi inviterer til et åpent digitalt møte for alle som vurderer å komme i gang med småskala grønnsaksproduksjon etter markedshageprinsipper. Dagtid - 26. mars - påmelding!

PROGRAM:

  • Kristin Sørensen rådgiver i NLR - Grunnleggende tiltak for å lykkes med markedshagedyrking i nord
  • Frøydis Gillund forsker i NIBIO – Hva påvirker småskalas dyrkere lønnsomhet og hvordan kan samarbeid øke lønnsomheten?

I tillegg legger vi opp til tid for spørsmål og diskusjon om hva som trengs for å lykkes med markedshage i vår region. Dette er også en fin anledning til å knytte kontakter med andre som ønsker å som ønsker å starte opp.

Her melder du deg på:

Påmeldingsfrist 24.mars 2026

Publisert 18.03.2026
Dato:
26. mars 2026 13:00 - 14:00
Sted:
Teams - digitalt møte
Arrangør:
Kompetansenettverket for lokalmat i nord og Norsk Landbruksrådgivning i samarbeid med Statsforvalteren i Troms og Finnmark
Målgruppe:
Nettseminar for deg som ønsker å lære om hva markedshagedyrking er og hva det innebærer å starte opp en salgsproduksjon